НАШИОТ СЛУЧАЈ

 • Plastic Tube

  Пластична цевка

  Нашите пластични цевки се движат од флексибилна PE цевка, ламинатна ABL цевка, цевка со врв на млазницата, овална цевка, супер овална цевка, индустриска цевка до цевка за сјај за усни, цевка за кармин, цевка PBL, цевка од шеќерна трска, PCR цевка, екструдирана цевка и цевка од полифолија.
  Гледај Повеќе
 • Blowing Bottle

  Шише за дување

  Ние произведуваме и нудиме пластични шишиња со еднослојни, двослојни до петслојни EVOH; PET, HDPE, LDPE, MDPE, PP, PETG и типови шишиња со меки допир; капацитет од 5ml до 3L главно за дезинфекција на раце.
  Гледај Повеќе
 • Cap & Applicators

  Капа и апликатори

  Обезбедуваме различни капачиња и апликатори, вклучени капа за превртување, капа на диск, распрскувач, пумпа за лосион и пумпа за пенење; капа за извртување, акрилна капа, капа за пункција, капа за масажа со силиконска четка и горниот капак на врвот на млазницата.
  Гледај Повеќе

СЦЕНАРИЈА ЗА ПРИМЕНА

ЗА НАС

Reyoung Corp. е професионален производител на пластични цевки и шишиња PET/HEPE за различни апликации, вклучувајќи козметика, лична нега, убавина, храна, фармацевтски и индустрии. Ја усвоивме новата технологија на материјалот PCR/Sugarcane/PLA кои се еколошки и биоразградливи.

promote_bg

НОВИ ПРОДУКТИ

Нашиот блог

Wholesale 20ml flat squeeze plastic tube with hot stamping process for acne gel cosmetic packaging

Трговија на големо од 20 ml рамна пластична туба со жешко печат за козметичко пакување со гел од акни

Козметичката цевка се карактеризира со мала тежина, лесна за носење, силна и издржлива, рециклирана, лесна за стискање

The Functions And Functions Of Cosmetic Tubes Are Becoming More And More Refined

Функциите и функциите на козметичките цевки стануваат се повеќе и повеќе рафинирани

Функциите и функциите на козметиката стануваат сè попрефинети, а има се повеќе козметика со сеопфатни функции. Разликите во оценките се многу очигледни, а пакетите

How To Do Product Promotion And Packaging Design On Cosmetic Tubes?

Како да се направи промоција на производи и дизајн на пакување на козметички цевки?

Козметичките цевки се вообичаена форма на пакување. За козметичките брендови, промоцијата на производите и дизајнот на пакување на цевки може ефективно да го привлечат вниманието на потрошувачите и да ги пренесат карактеристиките и вредноста на т.

Knowledge In Cosmetic Packaging

Знаење за козметичко пакување

Во денешно време се повеќе внимание добива козметичката амбалажа. Со порастот на економијата на убавината, козметичките брендови посветуваат се повеќе внимание на пакувањето на изгледот. Дури и многу брендови одат

How To Choose Environmentally Friendly Cosmetic Tube Packaging Materials

Како да изберете еколошки материјали за пакување со козметички цевки

Бидејќи повеќе компании за лична нега и производи за убавина избираат еколошки материјали за пакување козметички цевки, нивните добавувачи исто така ги зголемуваат инвестициите за подобрување на функционалноста и в